Drtivý dopad pro gastronomii a hotelnictví


Následky v gastronomii a hotelnictví narostly kvůli koronavirové krizi astronomických rozměrů – ztráty dosahují až několik desítek miliard korun. A jaké je očekávání do budoucna?

 

Letní turistická sezóna začíná běžně na konci května. V tu dobu se do hotelů, restaurací, ubytovacích zařízení apod. začínají najímat brigádníci, aby firmám pomohli s velkým náporem hostů. Toto léto je tomu ale jinak. Restaurace, hotely a penziony se sice znovu otevřely, ale zdaleka se vše nevrátilo k normálu.

 

25. května se po více než dvouměsíční karanténě otevřely i vnitřní prostory restaurací – samozřejmě s jistými omezeními, jako je např. zkrácení otevírací doby či dodržování rozestupů mezi stoly.

 

Nasnadě je otázka, jestli bude zájem hostů trvalý. Po počáteční euforii může začít návštěvnost klesat a svůj podíl bude mít i zhoršená ekonomická situace lidí. Ekonom Lukáš Kovanda odhaduje, že po koronakrizi neotevře asi deset procent českých hospod či restaurací.

 

„Záležet bude samozřejmě na lokalitě a stěžejní cílové skupině návštěvníků. Jiná bude situace restaurací v místech atraktivních pro české turisty nebo zaměřených na nabídku běžných obědů či večeří pro lokální klientelu, jiná těch, které stavěly na nabídce pro cizince – například v centru Prahy či Českého Krumlova,“ říká Michal Novák z pracovního portálu Profesia.cz

 

 

Tuzemský cestovní ruch by mohl posloužit jako „náplast“ na propad turistiky v zahraničí. Asociace restaurací a hotelů ale podotýká, že Češi by si museli vybrat 6–8 týdnů dovolené a věnovat na ni v přepočtu mezi 15–25 tisíci korun na ekonomicky aktivní osobu, navíc nad rámec toho, co už na dovolené v tuzemsku utrácejí, aby tím vyrovnali výpadek příjmů, který normálně pochází od zahraničních turistů.

 

 

Zdroj: www.gastroahotel.cz