V restauracích rostou tržby i dýška


Češi se během letních měsíců vrací zpět do restaurací v podobném počtu jako před vypuknutím koronavirové pandemie. Častější jsou ale větší dýška a útraty na osobu. Vyplývá to z aktuálních dat o platbách.

Z počtu karetních transakcí klientů České spořitelny je patrné, že po jarním útlumu způsobeném opatřeními kvůli covid-19 se Češi vrátili ve velkém do restaurací. V červenci jsou útraty vyšší než na začátku roku. Naopak stále výrazný pokles je patrný u zahraničních plateb.

„Už od června se růst plateb kartou v tuzemských restauracích vrátil na úrovně, které jsme viděli před covidem. Platby kartou v zahraničních restauracích nadále klesají, během karantény o více než 90 procent. Dosavadní prázdninový pokles dosahuje tempa minus 40 procent,“ komentuje aktuální čísla hlavní ekonom České spořitelny David Navrátil.

Vyšší útraty a dýška

Trend letních tržeb srovnatelných se začátkem roku potvrzují i data společnosti Sodexo, která vydává stravenky a stravenkové karty. Podle ní lze z dat vyčíst ještě jeden zajímavý trend – uživatelé stravenkových karet si více dopřávají a mají vyšší útraty na jednu transakci.

Stejně jako Češi chybí obchodníkům v zahraničí, liší se dopady na restaurace v závislosti na lokalitě a zaměření i v tuzemsku. Podniky zaměřené na turisty utrpěly v letošním druhém čtvrtletí velkou ztrátu – počet ubytovaných turistů v ČR klesl meziročně o 82,9 procenta na 988 tisíc. Třetí čtvrtletí by mělo ale přinést lepší čísla. Očekává se, že letní sezona bude kvůli pozdnímu začátku prodloužena.

Zdroj: seznamzpravy.cz