Placení hotovostí se stává minulostí. V české gastronomii se objevují restaurace s QR kódy


V Česku už je pár restaurací, kde k placení nepotřebujete číšníka. Na stole je nalepený QR kód a když si stáhnete do chytrého telefonu příslušnou aplikaci a objednáte jídlo a pití, tak už obsluhu nemusíte volat. V telefonu najdete svoji objednávku, cenu a pak stačí kdykoliv jedním klikem zaplatit a zmizet. Do e-mailové schránky vám vzápětí přijde účtenka.

Novinku si pořídilo několik podniků v Praze a okolí, ale třeba i minipivovar v městečku Přeštice asi 100 kilometrů od hlavního města. Aplikaci zatím využívá jen kolem čtyřiceti restaurací. V téhle branži se novinky prosazují pomalu, říká šéfka Asociace malých a středních podniků a živnostníků Eva Svobodová. „Zatímco český host patří k nejpokrokovějším v Evropě ve využívání moderních technologií, gastroprovozy jsou trochu pozadu. Faktem ale také je, že řada těch řešení ještě není na trhu, nebo nejsou ve finální verzi, jsou příliš drahá nebo nekompatibilní s tím, co už daný provozovatel má,“ říká Svobodová.

Platby pomocí QR vyvíjí Aleš Dynda. Ten je ale paradoxně v restauracích nevyužívá. „Myslím si, že mnohem větší perspektivu má platba kartou nebo pomocí mobilu, je to mnohem jednodušší než pomocí QR kódu. Alespoň prozatím u nás v Čechách,“ říká Dynda. „U nás už to předběhly modernější metody. Někde se to možná chytlo, Čína je dobrým příkladem, tam se platí QR kódem všude,“ doplňuje další specialista na QR kódy Petr Dvořák.

V každém případě znalci nepochybují, že placení hotovostí je minulost a je pouze otázkou času, kdy úplně zmizí. Radost z toho ale nemá obsluha, a to kvůli spropitnému. Při bezhotovostní platbě se zákazníkům do takzvaných dýšek moc nechce. Navíc se z nich platí DPH.

Zdroj: irozhlas.cz